Systemy Wirtualne

W ostatnim czasie pojęcie „chmury” zyskało nowe znaczenie w branży IT, odwracając naszą uwagę od nieboskłonu i nakierowując ją na monitor komputera. Wyjaśniamy poniżej to pojęcie, tłumacząc jednocześnie jego zastosowanie w praktyce.

„Cloud computing”, czyli chmura obliczeniowa, ma za zadanie dostarczenie użytkownikowi dodatkowej mocy obliczeniowej, przestrzeni dyskowej lub oprogramowania jako usługi. Cechą charakterystyczną chmury jest fakt, iż użytkownik taki otrzymuje dostęp do tych zasobów na żądanie i w dowolnej chwili może je zwolnić.

Posiadamy chmurę

W ciągu ostatnich miesięcy udało nam się doprowadzić do powstania chmury obliczeniowej, mającej usprawnić pracę oraz zwiększyć stabilność platformy. Zbudowaliśmy ją, opierając się na oprogramowaniu Oracle Virtual Server – stworzonym przez firmę Oracle, producenta najwydatniejszego środowiska wirtualnego na świecie. Korzystając z chmury Oracle, klient otrzymuje platformę usług i programów opartych na najlepszych w swojej klasie aplikacjach biznesowych, stworzonych przez specjalistów, mających ponad 10-letnie doświadczenie przy pracy z chmurami. Są to najnowocześniejsze technologie serwerowe, które teraz oferujemy użytkownikom. Istotną zaletą chmury jest możliwość skalowania wydajności, którą można dostosowywać do własnych potrzeb, ustawiając moc serwera (liczbę rdzeni procesora, pamięć RAM) oraz przestrzeń dyskową.

Proponujemy naszym klientom nową usługę, polegającą na udostępnieniu własnej przestrzeni – indywidualnego systemu w chmurze. Za niewielką cenę korzystasz z potężnej maszyny wirtualnej (Linux, Mc OS, Microsoft, Android), bez konieczności zakupu systemu. To już leży po naszej stronie (dostarczamy pełne licencje systemów operacyjnych).

Proces powstania maszyny wirtualnej

Klient, który zwraca się do nas, określa parametry komputera/sieci, jakiego potrzebuje. My wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, tworzymy system wirtualny, zgodny z oczekiwaniami. Cechą charakterystyczną jest to, że parametry takiego systemu (liczba rdzeni procesora, ilość pamięci RAM oraz powierzchnia twardego dysku) mogą rosnąć wraz z zapotrzebowaniem klienta.

 

URZĄDZENIA

Elzab

Emar

Posnet

Novitus

KONTAKT

Imag Dariusz Biliński

ul. Sycowska 49

60-003 Poznań

tel. 61 867 22 81