Moduł konsygnacji

 

Opis wdrożenia:

Model został wdrożony w księgarniach Liber oraz Biały Kruk w Poznaniu. Umożliwia on sprzedaż konsygnacyjną towarów (książek) poszerzając możliwości ASSECO WAPRO o monitorowanie przychodów i rozchodów dla poszczególnych Klientów oraz generowanie raportó z takowego monitoringu.

 

Wdrożony model:

 1. Odebranie towaru
  Standardowo towar odbierany jest z dostawy i rejestrowany w programie magazynowym.Dane o nim są dostępne i przechowywane w WF-Mag. Równocześnei następuje jego fizyczny odbiór i odpowiednie ułożenie w magazynie.
   
 2. Wybór sposou sprzedaży
  Użytkownik wybiera czy dana partia sprzedawana jest "tradycyjnie" - użytkownikom końcowym, czy konsygnacyjnie - do hurtowni czy też księgarni. 
   
 3. Sprzedaż konsygnacyjna
  Jeśli odbiorca decyduje się na zakup konsygnacyjny wówczas generowane są dokumenty przesunięć międzymagazynowych dla odpowiednich towarów, po zaksięgowaniu wszystkich zmian następuje fizyczna sprzedaż.
   
 4. Rozliczenie konsygnacji
  Rozliczenie konsygnacji odbywa się cyklicznie i związane jest ze stopniowym fakturowaniem sprzedanych przez klienta towarów. W celu dokonania rozliczenia z dostawcą należy uprzednio rozliczyć sprzedaż towarów przyjętych w konsygnację przez nabywców. W wyniku rozliczenia z nabywcami w systemie powstają dokumenty WZ i FS z magazynu konsygnacyjnego nabywcy. W wyniku rozliczenia konsygnacji z dostawcą powstaje dokument FZ z magazynu konsygnacyjnego dostawcy
   
 5. Zwroty
  Z wydaniem towarów w konsygnację związane są również zwroty konsygnacyjne. W praktyce czynność ta polega na zwróceniu niesprzedanego towaru przez księgarza i koniecznością rozliczenia zwrotu przez hurtownię.

URZĄDZENIA

Elzab

Emar

Posnet

Novitus

KONTAKT

Imag Dariusz Biliński

ul. Sycowska 49

60-003 Poznań

tel. 61 867 22 81